Katusele paigaldatud päikesepark on järjest populaarsem viis toota taastuvat energiat, mis võib olla kasulik paljudele majapidamistele ja ettevõtetele. Sellel on mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste päikesepaneelidega, mis on paigaldatud maapinnale või eraldi struktuuridele.

Esiteks on katusele paigaldatud päikesepargi suurim eelis selle ruumisäästlikkus. Kuna enamik maju ja hooneid on juba ehitatud, on nende katused sageli parim koht päikesepaneelide paigaldamiseks. See võimaldab majapidamistel ja ettevõtetel toota omaenda energiat ilma maapinnal asuva eraldi päikesepargi ehitamise vajaduseta, mis võib nõuda lisaruumi ja kulukaid ehitustöid.

Teiseks võib katusele paigaldatud päikesepark olla tõhusam kui maapinnal asuv päikesepark. Katused on tavaliselt päikesele avatumad ja neil on vähem takistusi, mis võivad päikesekiirguse varjutada. See tähendab, et päikesepaneelid saavad katusel suurema koguse päikeseenergiat koguda, mis võib tähendada suuremat energiatootmist.

Kolmandaks võib katusele paigaldatud päikesepark aidata vähendada kütte- ja jahutuskulusid. Päikesepaneelid, mis on paigaldatud katusel, võivad aidata vähendada kuumuse sissetungi suvel ja soojakadusid talvel, mis võib tähendada madalamaid kütte- ja jahutuskulusid. See võib olla eriti kasulik piirkondades, kus on kuumad suved ja külmad talved.

Neljandaks võib katusele paigaldatud päikesepark olla esteetilisem kui maapinnal asuv päikesepark. Päikesepaneelid, mis on paigaldatud katusel, sulanduvad tihti paremini hoone arhitektuuriga, kuna need ei vaja eraldi struktuuri ja neid ei paigaldata silmatorkavale kohale. See võib olla eriti oluline ajaloolistes piirkondades, kus hoone välisilme säilitamine on oluline.

Viiendaks on reeglina katusele paigaldatud päikesepargi loomine soodsam. Seda eriti just viilkatusega hoonete puhul. Väiksemad on kulud kinnitusvahenditele, vajalikele kooskõlastustele ning kaabeldusele.