Kas ei aja vihale kui päeval tööl olles toodavad soetatud päikesepaneelid suurtes kogustes energia ülejääki mis tuleb tarbimata jäämise tõttu võrguettevõttele tagasi müüa. Ning seejärel õhtul koju saabudes kui päike juba õhtusse kisub ja toodangut enam ei ole, tuleb sama energia või isegi rohkem, tagasi osta? Paraku aga erinevad ostetud ja müüdud elektrienergia hinnad kardinaalselt.

AKUPANK KUI ENERGIASALVESTI

Selleks et oma toodetud energiat tarbida just siis kui seda vaja on, hoolimata pilvedest või pikast tööpäevast. Päevane energia ülejääk salvestatakse sel juhul esmalt akupanka ning alles seejärel müüakse tagasi võrguettevõttele. Kui päikeselt enam energiat ei tule siis kasutatakse akupanka talletatud energiat ning selle tulemusena säästetakse nii elektrienergia hinnas kui ka võrgutasudes.

VOOLUKATKESTUSED VÕRGUS

Kõige tavalisemad päikesepargi lahendused mida meil pakutakse on ühe suure puudusega mille peale esimese hooga ei osata tullagi. Nimelt kui elektriliinist kaob vool siis lõpetab töötamise ka päikesepark. Selle põhjuseks on turvalisus. Kui Sinu päikesepark jätkaks elektrikatkestuse ajal tööd siis ühest küljest toodaks ta rõõmsalt elektrit nii Sulle kui ka piisava võimsuse olemasolul Sinu lähematele naabritele.

Probleemiks muutub see aga siis kui võrguettevõte saadab oma tehnikud liinidelt langenud puid eemaldama ja liine parandama. Omalt poolt võtavad nad voolu välja et tehnikutel turvaline toimetada oleks. Kuid Sinu päikesepark toidaks liini teisest otsast. Seeläbi võib tehnik ootamatult avastada et mingid juhtmed on jätkuvalt pinge all.

Seetõttu on kõikidel Grid-Tied ehk elektrivõrguga kahesuunaliselt ühendatud inverteritel sisse ehitatud kaitsemehhanism mis takistab neil elektritootmise kui elektrivõrgus vool puudub.

Akupanga lisamisega on võimalik hoida oma päikesepark töös ning kodus tuled põlemas ja maja soojana ka kõige pikemate elektrikatkestuste ajal, ohustamata liinil töötavaid tehnikuid.

ELEKTRIHIND JA SELLE KÕIKUMINE

Tihti on kõrge elektrihinna tunnid just sellistele tundidele kui päikeselt enam toodangut ei tule. Lisaks ei ole talvel päikesepaneelidest üldiselt suurt abi oma koduse energiavajaduse katmiseks. Akupanga lisamine süsteemi annab võimaluse kõrge elektrihinnaga tundidel tarbida akusse salvestatud elektrit. Ning talvel kui aku laadimine päikesepaneelidega kõne alla ei tule on võimalik akut laadida otse elektrivõrgust, kasutades selleks kõige soodsama hinnaga elektrit.

Piisavalt suure akupanga olemasolul on võimalik terve päev nautida soodsat öist elektrit.

KÕIK TEED VIIVAD AKUPANKA

Kasutades elektritootmiseks mitut erinevat moodust – päikesepaneelid, elektrituulik, hüdrogeneraator – muudab akupank kogu süsteemi tunduvalt lihtsamaks. Kõik elektritootjad laevad sel juhul akupanka ning elektri tarbimine saab alati alguse ühest punktist – akupangast.

X