Energiapada veebipoe müügi- ja kasutustingimused

 1. Üldsätted
  1. Veebipoe ENERGIAPADA.EE (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ ENERGIAPADA (registrikood 14428799), asukohaga Järva maakond, Järva vald, Väinjärve küla, Mõisa, 73021.
  2. Müügi- ja kasutustingimused (edaspidi Kasutustingimused) kehtivad Veebipoest toodete ostmisel. Kasutustingimustega tutvumine on ostjale kohustuslik.
  3. Teave toodete kohta on esitatud Veebipoes vahetult toote juures.
  4. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu toodete kättetoimetamise eest (edaspidi Transporditasu).
  5. Transporditasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Transporditasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
  6. Veebipoel on õigus mistahes ajal ja ühepoolselt muuta Kasutustingimusi, teavitades sellest ostjat veebilehel www.energiapada.ee.
 1. Veebipoes müüdavad tooted ja tellimuse esitamine
  1. Veebipoes kuvatud tooted tellitakse üldjuhul ostja tellimuse alusel tootjate asukohariigist.
  2. Veebipoes kuvatud pildid on illustratiivse tähendusega ning võivad erineda tegelikust tootest. Toodete kirjeldused ei pruugi olla ammendavad.
  3. Tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus (edaspidi Müügihind), mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
  4. Tellimuse esitamisel märkides linnukesega vastavas aknas „Nõustun veebipoe kasutustingimustega”, kinnitab ostja, et on kasutustingimustega tutvunud, neist aru saanud, nõustunud ning soovib neil tingimustel astuda lepingulisesse suhtesse.
  5. Toodete juurde on märgitud maksimaalne toote tarneaeg (edaspidi Tarneaeg). Tarneaja jooksul tellib Veebipood tootjalt soovitud toote ning korraldab toote veo tootja asukohast ostja soovitud asukohta.
  6. Kui tellimust ei ole võimalik täita Tarneaja jooksul, siis võtab Veebipood ostjaga ühendust ning pakub välja võimaliku uue Tarneaja või makstud raha tagastamise (sh kättetoimetamise kulud). Ostjale tagastatakse raha viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast tellimuse esitamist.
  7. Müügileping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
 1. Toodete hinnad
  1. Kõik veebipoes märgitud toodete hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu.
  2. Kui ostja tellib toote kojuveo, lisandub toote hinnale toote transporditasu. Transporditasu arvutatakse ostukorvis.
  3. Kui ostja soovib tootele ise järgi tulla, hoiustab Veebipood toodet enda laos.
  4. Veebipoel on õigus igal ajal muuta veebipoes kuvatavaid hindu. Kui veebipoes on muudetud hindu pärast müügilepingu sõlmimist, siis kohustub Veebipood tarnima ostjale toote tellimuse hetkel kehtinud hinnaga.
  5. Tasumine toimub pangaülekandega arve alusel. Arve saadetakse ostja e-posti aadressile peale tellimuse teostamist.
  6. Ostjal (füüsilisel isikul) on võimalus taotleda ostude eest tasumiseks järelmaksu. Veebipood vahendab oma partneri järelmaksu-teenust – LHV järelmaks (AS LHV Finance, registrikood 12417231).
 1. Kohaletoimetamine
  1. Tooted toimetatakse ostjani kasutades selleks kolmandast isikust veoteenuse osutajat.
  2. Transporditasu tasub ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
  3. Eeldatav tarneaeg on märgitud veebipoes iga toote kirjelduses eraldi.
  4. Kui Veebipood on veebilehel või tellimuse kinnituses teavitanud ostjat tarneprobleemidest ja 30 kalendripäeva ületavast tähtajast, kohaldub Veebipoe poolt avaldatud tähtaeg.
  5. Veebipoe lepingurikkumiseks ei loeta tarneaja ületamist juhul, kui viivituse on tinginud kolmandate isikute viivitus (sealhulgas tootjad või veoteenuse osutaja).
  6. Tooteid ei väljastata ostjale enne kui kogu arve on tasutud.
 1. Taganemisõigus
  1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul. Taganemisõiguse teostamise tähtaeg algab päevast, mil tooted on ostjale kätte toimetatud. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
  2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud toodet kasutada muul viisil kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud toote testimiseks füüsilises poes. Tagastatav toode peab olema puuduseta, täiskomplektne ja originaalpakendis.
  3. Kui tootepakendit on võimalik avada ilma seda kahjustamata, aga tagastatud toode ei ole originaalpakendis või kui pakend on rikutud, on Veebipoel õigus nõuda ostjalt toote väärtuse vähenemise hüvitamist.
  4. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt toote väärtuse vähenemisele.
  5. Toote tagastamiseks tuleb esitada toote ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile [email protected] hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
  6. Toote tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
  7. Ostja peab toote tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul toote üle andnud vedajale.
  8. Veebipood tagastab tagastatava toote kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
  9. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
  10. Müügihind kantakse üle samale arvelduskontole, kust toimus selle laekumine Veebipoele.
  11. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
  12. Juhul, kui pärast toote tagastamist ilmneb, et toodet on kasutatud kauem kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või ostja on kaupa kahjustanud, on Veebipoel õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine ostjale tagastamisele kuuluva summaga.
  13. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi toode, kui toote hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
 1. Pretensiooni esitamise õigus
  1. Veebipood vastutab ostjale müüdud toote lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates toote üleandmisest ostjale. Sellest esimese aasta jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.
  2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile [email protected] või helistada telefonil +372 58 667 076.
  3. Pretensioon tuleb esitada koos võimalikult arusaadava kirjeldusega tootel esineva puuduse (puuduste) kohta.
  4. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist ostja tegevuse või tegevusetuse tõttu (vale kasutusviis, õnnetusjuhtum vms) või kui tegemist on asja tavapärasest kasutamisest tingitud normaalse kulumisega.
  5. Kui Veebipoest ostetud tootel on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
  6. Veebipood vastab ostja esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.
 1. Tootja garantii
  1. Müüja vahendab toodetele tootja garantiid. Garantii annab ostjale garantiitähtajal õiguse nõuda toote tasuta parandamist või asendamist. Garantii kehtib Eesti Vabariigi territooriumil.
 1. Vaidluste lahendamine
  1. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
  2. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.
 1. Isikuandmete töötlemine
  1. Isikuandmete töötlemise ja küpsiste kasutamise tingimused on kirjas Privaatsuspoliitikas.
  2. Küsimused isikuandmete töötlemise kohta palume esitada: [email protected].
  3. Veebipood edastab ostjale otseturundus-, kampaania- ja sooduspakkumisi üksnes juhul, kui ostja on märkinud e-poes „Soovin saada uudiskirju“.
X