Kuigi omatarbeks tootva päikesepargi puhul on vaja soetada lisaks paneelidele ja inverterile ka akupank, kompenseerib selle soetusmaksumuse kas osaliselt või täielikult kokkuhoid päikesepaneelide koguarvult ning Elektrilevi liitumisega seotud kulutustelt.
Liitumislepingut ei ole vaja
Vajab vähem paneele
Töötab edasi elektrikatkestuse korral
Sisaldab UPS funktsiooni
Võimaldab generaatori kasutamist
Tarbid oma toodetud elektrit ka öösel
Annab kokkuhoidu ka talvel
Akupanka ei ole vaja
Vajab liitumislepingut
X
Vajab rohkem paneele
X
Töötab edasi elektrikatkestuse korral
X
Sisaldab UPS funktsiooni
X
Võimaldab generaatori kasutamist
X
Tarbid oma toodetud elektrit ka öösel
X
Annab kokkuhoidu ka talvel
X
Vajab akupanka
X
Traditsioonilise võrku müüva päikesepargiga üritatakse kokkuhoidu saavutada elektri müügist saadud ettemaksu näol. Probleem on selles, et enamasti sel ajal kui päikesepaneelid kõige rohkem elektrit toodavad, on elektri hind kõige madalam. Samas sel ajal, kui meil endal on elektrit tarvis võrgust osta, on elektri hind üksjagu kõrgem. Eriti drastiline on see erinevus just suve ja talve vahel.
Seega on täiesti reaalne olukord, kus suvel terve päeva elektritoodangu müügist saadud tasu kulub talvel ühe tunni elektrienergia ostmiseks.
Omatarbeks elektrit tootva päikesepargi puhul tuleb kokkuhoid optimaalsest elektrikasutusest. Päeval toodetud energiat kasutatakse jooksvalt ning ülejääk salvestatakse akudesse. Kui päike loojub, tarbitakse akudesse salvestatud energiat.
Talveperioodil, kui meie laiuskraadil päikesepaneelid elektrit ei tooda, võimaldab akupanga kasutamine salvestada öist odava hinnaga elektrit ning seda päeval tarbida.
© 2021 Energiapada OÜ